مراد فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل در سومین مرحله از جشن آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی که به مناسبت میلاد باسعادت حضرت رسول اکرم (ص)و امام جعفر صادق (ع) در سالن ملاقات زندان مرکزی اردبیل با حضور مسوولین و خیرین استانی  برگزار شد اظهار داشت ؛زندان تجربه خوبی برای یک فرد نیست،گاهی اوقات فراز ونشیب های زندگی باعث می شود یک فرد به صورت ناخواسته وارد زندان شود،  زندان یک تجربه ی تلخ است و کام هیچ کس راشیرین نمی کند  باید در سطح جامعه اطلاع رسانی شود که زندانیان جرایم غیر عمد ومالی  مجرم نیستد و از بدی حادثه که ممکن است برای همه ی ماهم اتفاق افتد درزندان به سر می برند .

فتحی به تاثیر روانی زندان برروی خانواده های زندانیان جرایم غیر عمد اشاره کرد و گفت : آسیب های اجتماعی که زندان در جامعه و خانواده های زندانی به وجود می آورد غیر قابل جبران است چراکه با زندانی شدن سرپرست یک خانواده آبروی آن خانواده در جامعه به خطر می افتد و پیامدهای ناشی از آن موجب از هم پاشیدن کانون گرم آن خانواده می شود .


او افزود : حس نداشتن نوازش دستان گرم پدر برای یک کودک بسیار دشوار است و شماخیرین هستید که با آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی نور امید به زندگی را در کانون خانواده های زندانیان جرایم غیر عمد ومالی جاری می کنید .

مدیر کل زندان های استان اردبیل از مسوولان و خیرین استان خواست که با حمایت های خود ستاددیه ی استان را بیش از این درکمک به  آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد ومالی یاری نمایند .

آزادی ۶۸تن از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی باکمک جامعه ی  حسینیان اردبیل :

یوسف خدادادی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و نایب رئیس ستاددیه ی استان گفت:در سال جاری با مشارکت جامعه ی حسینیان اردبیل دومین همایش جامعه حسینیان اردبیل برگزارشد .


او افزود : تعداد ۶۸زندانی جرایم غیر عمد ومالی با مبلغ محکومیت ۱۳میلیارد تومان باکمک جامعه ی حسینیان اردبیل با استفاده از ظرفیت های ماه محرم وصفر از زندان های استان آزاد و به کانون گرم خانواده های خود بازگشتند .

خدادادی تصریح کرد : از ابتدای سال جاری تعداد ۱۴۰زندانی جرایم غیر عمد ومالی با مبلغ محکومیت ۲۷میلیارد تومان باکمک خیرین و کمک ستاددیه ی استان از زندان آزاد شده اند .

نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان به مسوولان و خیرین این اطمینان را داد که تمامی  کمک های آنان به صورت دقیق وهدایت شده و پس از سیر مراحل پژوهش و تایید هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان مددجویان پرداخت می شود .

خدادادی اضافه کرد : در حال حاضر تعداد ۵۴۰زندانی مالی در زندان های استان به سر می برند که تعداد  ۲۹۱تَن ازاین زندانیان واجد شرایط دریافت کمک ستاددیه ی استان می باشند .

گفتنی است در این مراسم مبلغ ۱۴میلیون تومان توسط خیرین برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی کمک شد .