به مناسبت ایام الله مبارک فجر با حضور جمعی از خیرین و معتمدین ستاد دیه و رئیس کل دادگستری استان ، معاون قضایی وی ، مدیر کل زندانها ، مدیر عامل ستاددیه و مدیران محترم بانکهای عامل جشن آزاد سازی زندانیان معسر آبرومند توسط ستاد دیه استان و با همکاری اداره زندان مرکزی اردبیل برگزار شد .

مدیر کل زندانهای استان بعنوان میزبان این مراسم در ابتدای برنامه ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد و خاطر امام راحل و شهیدان انقلاب  تقارن جشن آزاد سازی زنداینان با این ایام را حرکتی بجا و سنجیده برشمرده و گفت : « ستاد دیه خود از موالید میمون و پر برکت انقلاب اسلامی است که شهید بزرگوار سید اسدالله لاجوردی که از انقلابیون زندان کشیده بود خود از بنیانگذاران این ستاد بوده است . » وی زندانیان را نیازمند توجه جامعه و مددکاری و مددیاری دانست و افزود : « زندانیانی که بدهکار هستند نه بزهکار نیازمند توجه ویژه آحاد اقشار جامعه بخصوص خیرین محترم می باشند و اگر همتی همگانی با بستر سازی فرهنگی رخ دهد ان شاالله روزی می رسد که شاهد زندانی بدهکار در زندان نخواهیم بود .

در ادامه این برنامه انزابی مدیر عامل ستاد دیه استان با تشکر از ستاد دیه کشور ، اعضای هیئت مدیره ستاد دیه استان ،کمیته امداد امام (ره) ، مدیران بانکهای عامل همکار با ستاد دیه و خیرین و شکات گفت :  با همت همه دست اندرکاران امروز شاهد آزاد سازی  ۶۰ تن از زندانیان جرایم مالی غیر کلاهبرداری و دیه می باشیم .  از میان زندانیان آزاد شده ۶ نفر محکوم به پرداخت دیه تصادف غیر عمد ، ۴۴ نفر از محکومان مالی غیر کلاهبرداری و ۱۰ نفر نیز از محکومان مهریه از کلیه زندانهای استان بودند.

که میزان بدهی آنها ۳۲۹۴۰۰۷۵۵۱۹ ریال بود که با همت خیرین و ریش سفیدان به میزان ۹۵۴۵۶۹۶۵۴۲ ریال از سوی شکات گذشت انجام شد و مابقی از سوی محکومین ، بانکهای عامل و ستاد دیه کشور و کمکهای خیرین (ستاد دیه استان ) پرداخت شده است انزابی اظهار نمود تعداد ۷۵ فقره پرونده در ستاد دیه مورد بررسی قرار گرفته وانشااله تا اخر  سال با کمک خیرین و مسئولین کشوری و استانی و تلاش کارکنان واعضای محترم هیات مدیره و مسئولین زندانها شاهد خواهیم بود

دراین جشن حجت الاسلام و المسلمین قاصدی رئیس کل دادگستری  طی سخنان کوتاهی به برکات نظام اسلامی در شانیت بخشیدن به انسان اشاره نموده و گفت :  « احتمال دارد این گرفتاری ها برای همه پیش بیاید انسان از تقلب روزگار خبر ندارد . این انفاق در راه خدا و رفع گرفتاری انسانها سرمایه گذاری است ، نه اینکه فکر کنیم مال ما از دست می رود . »‌ ایشان با اشاره به آیات قرآن کریم و احادیثی از نبی مکرم اسلام ( ص) و امام علی (ع)  افزود : « بهترین توشه برای آخرت احسان به مردم است . مخصوصاً‌کسانی که اینچنین گرفتار شده اند و آبرویشان در معرض خطر است . »

ودرآخر جشن از یاوران و خیرین ستاددیه با اهدای لوح سپاس از طرف رییس کل محترم دادگستری استان حجت الاسلام حاج آقای قاصدی  تجلیل به عمل آمد وایشان اظهار نمودند آزادی زندانیان مرهون زحمات وخیرات این عزیزان میسر میگردد، وبا دادن  گل وبرگه آزادی به دست  مددجویان آنهارا از زندان آزاد نموده و به آغوش جامعه وخانواده رهسپار نمودند.