طرح ” یک مسجد، آزادسازی یک زندانی” به منظور استفاده از ظرفیت مساجد در ماه‌های محرم و صفر برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد در اردبیل اجرا شد

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل ؛ اولین همایش جامعه ی حسینیان استان اردبیل در جهت اجرای طرح ” یک مسجد، آزادسازی یک زندانی”باحضور روحانیون ، مداحان ،شعرا ،هیئت های مذهبی ،هیئت امنای مساجد و محلات شش گانه ی اردبیل به منظور استفاده از تمامی ظرفیت‌ها ی مساجد برای کمک به زندانیان جرایم مالی غیرعمد، عصر امروز هم زمان باسال روز میلاد باسعادت حضرت امام موسی کاظم (ع)و با مشارکت موسسه ی چهارده معصوم (ع)در مسجد ابراهیم آباد اردبیل برگزار گردید .

یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان عصر امروز در همایش جامعه حسینیان دارالارشاد اردبیل ، اظهار داشت: ۸۰۰زندانی جرایم  غیر عمد و مالی در زندانهای استان چشم انتظار آزادی هستند که انتظار می‌رود با حمایت خیرین جامعه ی حسینیان اردبیل  ومسوولان زمینه ی  آزادسازی این زندانیان فراهم شود.

خدادادی با بیان این که امسال بیش از ۸۵زندانی جرایم غیرعمدو مالی از زندان های استان  آزاد شدند اظهارداشت : میزان محکومیت این زندانیان بیش از ۲۵میلیارد و ۵۷۸میلیون تومان بود که مبلغ ۴میلیارد و ۵۶۸میلیون تومان آن  گذشت رضایتمندانه شاکیان پرونده ها بوده است .

نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل گفت: خیرین  استان همیشه در کارهای خیر پیش گام بوده‌اند و اجرای این طرح ” یک مسجد، آزادسازی یک زندانی”با همکاری اداره ی کل اوقاف و خیریه استان می‌تواند در روند آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی اثر بخش باشد .

خیرین ظرفیت های مهم استان هستند

محمد علی قاصدی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای ستاددیه ی استان در این همایش  اظهار داشت : خیرین استان اقدامات خوبی در جهت آزادسازی  زندانیان جرایم غیر عمدو مالی  انجام داده‌اند و ما قدردان کمک‌های خیرین هستیم .

قاصدی افزود: با تشکیل ستاد دیه و کمک‌های خیرین اقدامات خوبی در زمینه آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد ومالی  انجام شده و امروز شاهد اجرای طرح” یک مسجد، آزادسازی یک زندانی” در استان هستیم و این موضوع یک ظرفیت بسیار مهم برای استان اردبیل  است و نقش اساسی در کاهش آمار زندانیان جرایم غیر عمد ومالی از زندان های استان را دارد.

رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل ابراز داشت: وقف در مسایل مذهبی در استان اردبیل زیاد وجود دارد و باید یک فرهنگی را ایجاد کنیم که طرح وقف به زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد ومالی برای نخستین بار در سطح استان  آغاز شود.

اجرای طرح ” یک مسجد، آزادسازی یک زندانی” در تمامی مساجد استان

علی نصراله زاده رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل موسسه خیریه چهارده معصوم (ع) در این مراسم  گفت : درصدد هستیم تا این طرح  ” یک مسجد، آزادسازی یک زندانی” در همه‌ساله در مساجد استان اردبیل اجرا شود و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

نصرالله زاد افزود : خوشبختانه این طرح امسال برای نخستین بار در استان در مسجد محله ی ابراهیم آباد برگزار شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل موسسه خیریه چهارده معصوم (ع)  گفت :  ماه محرم و صفر فرصت بزرگی است تا تلاش کنیم، با آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمدو مالی ، غم و هجران را از سینه‌های خانواده‌های این  زندانیان دور کرده و نور امید را در زندگیشان روشن نماییم .

گفتنی است در این مراسم دو نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی با مبلغ محکومیت  هفت میلیون تومان از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده شان بازگشتند .