دومین نشست جشن گلریزان در راستای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی با رعایت اصول و موازین بهداشتی به ریاست ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان و با حضور جمعی از مسوولین وخیرین استانی  در سالن اجتماعات دادگستری کل استان اردبیل  برگزار شد.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان در این نشست اظهارداشت :یکی از مصادیق کار خیر و احسان کمک به زندانیان جرایم غیرعمد ومالی است که از روی غفلت، ناآگاهی و ناخواسته و گاهی شرایط اجتماعی و نوسانات اقتصادی گرفتارشده‌اند.

عتباتی افزود : زندانی شدن سرپرست خانواده می تواند دربنیان خانواده و جامعه آسیب‌های جبران‌ناپذیری داشته باشد،که باید نگاه جامعه به این موضوع تغییر کند و مردم بدانند که زندان در بسیاری از موارد جای مناسبی برای اصلاح و تربیت افراد نیست.

اوتصریح کرد: جشن های گلریزان در سال‌های گذشته به صورت حضوری با شرکت مسوولین و خیرین درماه مبارک رمضان در شهرستان اردبیل برگزارمی گردید که امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت اصول و موازین بهداشتی، برگزاری جشن های  گلریزان همانند سال های گذشته امکان‌پذیر نیست و به صورت غیر حضوریو در بستر فضای مجازی برگزار می گردد.
رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه ی استان اردبیل گفت :زندانیان جرایم غیرعمدو مالی چشم امیدشان به کمک مسوولین و مردم خیر و نیکوکاراستان است و لازم است تا با مشارکت عمومی زمینه ی مساعدت هرچه بیشتر را برای آزادسازی این زندانیان و بازگشت شان به آغوش گرم خانواده هایشان را فراهم نماییم .
او اضافه کرد: فضیلتی بالاتر ازاین نیست که با یک کار نیک و خداپسندانه ،باآزاد سازی سرپرست یک خانواده ازپشت میله های زندان ، طعم شادی را به کانون گرم خانواده این افراد هدیه کنیم.
گفتنی است در این مراسم یک زوج اردبیلی اعلام کردند که هزینه های عروسی شان را برای آزادی ۷۲تن از زندانیان جرایم غیر عمد ومالی زیر پنجاه میلیون تومان اهدا کنند.
در ادامه این نشست مبلغ ده میلیون تومان به صورت نقدی و یکصد میلیون تومان تعهد خیرین برای کمک به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی جمع آوری شد.

درپایان این مراسم از خیرین شاخص نمایندگی استان با اهدای لوح تکریم تجلیل بعمل آمد.