به مناسبت فرارسیدن سال روز میلاد باسعادت امام رضا (ع) و دهه ی کرامت ۲۱تن از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی از زندانهای استان اردبیل آزاد شدند .

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل : همزمان با فرارسیدن سال روز میلاد باسعادت امام رضا (ع) و دهه ی کرامت جشن آزادسازی ۲۱تن از زندانیان جرایم غیر عمد ومالی با مبلغ محکومیت بالغ بر ۱۱۶میلیارد ریال امروز صبح در ساختمان نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل برگزار شد.

یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان در این جشن اظهار داشت: ۲۰درصد زندانیان استان اردبیل محکومین  مالی هستند .

خدادادی وضعیت بد اقتصادی و نبود اشتغال برای جوانان را  از دلایل اصلی این موضوع دانست .

نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان افزود : در چهارمین مرحله از جشنهای آزاد سازی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل تعداد ۲۱تن از  زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد ومالی با مبلغ محکومیت بالغ بر ۱۱۶میلیارد ریال با کمک خیرین استانی، پرداخت ستاددیه ی کشور ، تامین خود مددجویان و گذشت شکایان که به تفکیک محکومیت ۱۶تن مالی ، ۴تن مهریه و ۱تن دیه ناشی ازحوادث رانندگی از زندانهایی استان آزاد و به کانون گرم خانواده شان بازگشتند .

خدادادی در ادامه گفت : از اول سال ۱۳۹۷تا به امروز تعداد ۶۳تن از زندانیان جرایم غیر عمد ومالی با مبلغ محکومیت ۱۸۷میلیارد  و ۸۵۰میلیون ریال از زندانهای استان آزاد شدند که از این تعداد۱تن مددجوی زن بوده است .

خدادادی با اشاره به کمک  و مشارکت خیرین در آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمدافزود  : خیرین که ستاد دیه ی استان  را در انجام امور محوله یاری می‌دهند تنها از اقشار پردرآمد جامعه نیستند و در مواردی آنان با مبالغی ناچیز اما به صورت پرداخت مستمر، مشارکت خداپسندانه خود را به اثبات رسانده‌اند.

گفتنی است درپایان این مراسم که به ریاست یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان و با حضور مراد فتحی مدیر کل زندانهای استان و جمع کثیری از خیرین استان برگزار شده بود مبلغ ۳۰۰میلیون ریال جهت آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد ومالی جمع آوری شد .