دومین همایش بانوان خیر باهدف آزادسازی و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد  نسوان و فرهنگ سازی  این امر مهم در بین بانوان  خیر ، درشهرستان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه ی استان اردبیل ؛دومین همایش بانوان خیر شهرستان اردبیل با حضور قاصدی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای ستاددیه ی استان ، خدادادی معاون رئیس کل دادگستری و نایب رئیس ستاددیه ی استان  ،عتباتی دادستان عمومی انقلاب اردبیل ، فتحی مدیرکل زندانها ،اکبر بهنام جو استاندار اردبیل ، محمدلو مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل ، محبوبی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ، و جمعی ازبانوان خیر  و مادران شهداو ایثارگر ان در سالن ولایت حضرت عباس (ع) برگزار شد .

فریبا محمدلو، مدیر کل امور بانوان استانداری اردبیل در دومین همایش بانوان خیر مرکز استان اردبیل اظهارداشت دو درصد زندانیان استان را زنان با محکومیتهای   مالی تشکیل می دهند .

محمد لو تصریح کرد : همایش بانوان خیر با محوریت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد امسال برای دومین بار برگزار می‌شود که مهمترین اهداف برگزاری این همایش جلب مشارکت‌های مردمی به ویژه بانوان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد نسوان است.

مدیرکل امور بانوان بابیان اینکه زندان جای مادران نیست افزود: مادران و زنان بسیاری  هستند که سرپرست خانواده اند به دلیل مشکلات  اقتصادی ، تامین هزینه های زندگی یا  ازدواج فرزندانشان با مشکلات مالی  مواجه شده در زندان به سر می برند .

محمد لو به نقش تربیتی زن در خانواده اشاره کرد و گفت: زندانی شدن زنان اثرات سو متعددی  در خانواده  و جامعه دارد که غیر قابل جبران می باشد و باید تمهیدات لازم برای آزادسازی این قشر آسیب پذیر در نظر گرفته شود .

او به نقش فعال زنان استان  در عرصه های مختلف اجتماعی اشاره کرد و افزود  :در حال حاضر بانوان خیراستان  توانسته اند با  روحیه پیشگامی  که دارند در عرصه کمک به همنوعان خود گام بردارند وهرکس به اندازه وسع و توان خود دراین  راه خداپسندانه پیش قدم بوده اند.

۷۰۰ زندانی جرایم غیرعمد استان در انتظار آزادی به سر می‌برند

یوسف خدادادی معاون رئیس کل دادگستری ونایب رئیس هیات امنای ستاددیه ی استان اردبیل دراین همایش گفت : در حال‌حاضر ۷۰۰زندانی جرایم غیرعمد در زندانهایی استان به سر می برند که ۳۷۴ تن  از این زندانیان جرایم غیر عمد واجد شرایط مساعدت کمک ستاددیه می باشند .

خدادادی اعلام کرد: در آستانه  نزدیک شدن به عید تمهیدات لازم برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد توسط ستاد دیه ی استان انجام شده و در این زمینه نیاز است خیران نیز همانند گذشته پیشگام باشند تا بتوانیم خوشحالی را به جمع خانواده‌های زندانیان جرایم غیرعمد برگردانیم.

او با بیان اینکه امسال به همت خیران استان  و مشارکتهای مردمی ۳۱۳ زندانی جرایم غیرعمد از زندانهای استان آزاد  شده اند، گفت: از ابتدای سال ۹۶تعداد ۳۱۳تن از زندانیان نیازمندجرایم غیر باکمک ستاددیه استان و همکاری خیرین استانی وکشوری از زندانهای استان با مبلغ بالغ بر ۲۴۹میلیارد ریال  آزاد و به کانون گرم خانواده شان باز گشتند.

نایب رئیس هیات امنای ستاددیه استان با اشاره به اهمیت آزادسازی محکومان غیرعمد مالی در استان تصریح کرد: هدف اصلی ستاد دیه استان کمک به محکومان مالی نیازمند و آبرومند بوده که در این مسیر پرتلاطم ، بدون حضور خیرین  استان نمی‌توانستیم تا این حد موفق عمل کنیم.

خدادادی افزود : در حال حاضر ۱۰ تن از بانوان به دلیل جرایم غیرعمد در زندان به سر می‌برند که انتظار می‌رود با برگزاری این همایش شاهد آزادی این زندانیان با توجه به حساسیت این موضوع باشیم.

زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در اردبیل توسط خیران فراهم شود

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در حال‌حاضر تعدادی از افراد به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی در زندان به سر می‌برند که این موضوع آسیبهای اجتماعی بسیاری را تشدید می‌کند و باید همگان برای آزادی این زندانیان تمام تلاش خود را به کار گیرند.

محمدعلی قاصدی تصریح کرد: بسیاری از افراد به خاطر مشکلات مالی در زندان به سر می برند و زندان جای مناسبی برای این افراد نیست .

اوبا اشاره به اینکه بانوان اردبیل به ویژه خیرین همیشه در کارهای خیرخواهانه پیشگام بودند، ‌افزود: بانوان خیر استان این بار نیز با برگزاری همایشی درصدد آزادی زندانیان جرایم غیرعمد هستند که این امر بسیار قابل تقدیر و قدردانی است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه بانوان باید در زندگی روزمره خود سیره ناب حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند، اظهار کرد: مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نیز از اجر و ثواب بسیاری برخوردار است که بانوان اردبیل امروز در این زمینه پیشگام شده‌اند.

قاصدی تصریح کرد: مشکلات مالی و اقتصادی در جامعه سبب شده است که عده‌ای با جرایم غیر عمدی  در زندان به سر برده در حالی که خانواده‌های دیگر به همراه کودکان خود مشغول خرید اقلام عید هستند ولی عده‌ای هستند که افسردگی و نگاه غم انگیز مهمانشان شده است.

گفتنی است در این همایش مبلغ ۶۴میلیون تومان جهت آزاد سازی زندانیان غیر عمد نسوان جمع آوری شد که ۲۰میلیون تومان آن اهدایی استانداری اردبیل بود .
در پایان این مراسم از ۳ نفر از  مادران  شهدای مدافعین حرم و خیرین شاخص با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد  .

 

 

 

محمد