به روز رسانی در 06:35:22 AM GMT

اینجا هستید: آرشیو

مطالب سایتزندان یکی از آسیب های پنهان جامعه است

نامه الکترونیک Print PDF

جلسه ی هم اندیشی یاوران نمایندگی ستاد دیه ی استان امروز ظهر باهدف بررسی راهکارهای مناسب جهت کاهش آسیبهای اجتماعی زندان در جامعه در سالن جلسات اداره ی کل زندانهای استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه ی استان اردبیل ؛اولین جلسه ی هم اندیشی یاوران نمایندگی ستاد دیه ی استان اردبیل با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی واقتصادی زندان در جامعه و خانواده های مددجویان جرایم غیر عمد و مالی باحضور مراد فتحی مدیرکل زندانهاو دبیر نمایندگی ستاد دیه ی استان در سالن جلسات اداره کل زندانهای استان برگزار شد .

مراد فتحی با اعلام اینکه زندان یکی از آسیب های پنهان جامعه است اظهار داشت : نگرش مسوولین و آحاد مردم جامعه به محکومین جرایم غیرعمدومالی باید تغییر یابد و مشکلات این زندانیان به صورت ویژه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد .

فتحی افزود : بازندانی شدن سرپرست یک خانواده تمام اصول نظام اجتماعی و اقتصادی در خانواده این زندانیان از هم می پاشد ودرحالی که با مشکلات حاد اقتصادی روبه رو هستند عابرو داری کرده وبه سختی امرار معاش  و گذر زندنگی می کنند.

دبیر نمایندگی ستاد دیه ی استان اردبیل کمک به زندانیان جرایم غیر عمد و مالی را یک دین و وظیفه شرعی و انسانی دانست و گفت : با نزدیک شدن به ماه محرم و صفر باید از تمامی ظرفیت های این ماه در جهت نهادینه کردن و شفاف سازی عملکرد ستاددیه ی استان در بین مردم بهره برد و با فرهنگ سازی وتغییر نگرش آحاد جامعه ، زمینه را برای جذب بیشتر کمک های مردمی برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد فراهم سازیم  .

فتحی با تاکید به اجرای شدن طرح هر مسجد آزادی یک زندانی از یاوران نمایندگی ستاد دیه ی استان خواست تابا اجرای این طرح معنوی با کمک هیأت امنای مساجد بویژه محلات شش گانه ی اردبیل زمینه آزادسازی ۷۲نفر از زندانیان جرایم غیر عمد به نیت ۷۲تن از شهدای کربلا فراهم نمایند .

مدیر کل زندانهای استان اردبیل تصریح کرد :نزدیک به ۸۰۰نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در زندانهای استان در حبس به سر می برند که چشم انتظار دریافت کمک های خیرین استان هستند .

 

 قانون حبس محکومان مالی غیرعمد در زندان نیازمند بازنگری است

نامه الکترونیک Print PDF

هشتمین جلسه ی  فوق العادی هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه ی استان با محوریت بررسی و  رسیدگی به مشکلات مددجویان جرایم غیر عمد ومالی زندانهای استان اردبیل برگزار شد.

 


 

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل ؛ هشتمین  جلسه ی  فوق العادی هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه ی استان با هدف بررسی  مشکلات  و نحوه ی رسیدگی به پروند ه های مددجویان جرایم غیر عمد ومالی به ریاست یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه ی استان، و با حضور جواد زنجانی فرماندار اردبیل ، حمید لطف‌اللهیان شهرداراردبیل، مراد فتحی مدیر کل زندانهای استان  و اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل امروز ظهر در محل سالن جلسات نمایندگی ستاد دیه ی استان اردبیل برگزار شد .

کریم الله محبوبی مدیر نمایندگی ستاد دیه ی استان با ارایه ی گزارشی از عملکرد ستاددیه ی استان درسال ۱۳۹۷گفت ،از ابتدای سال تابه حال تعداد ۷۷تن از زندانیان جرایم غیر عمد ومالی از زندانهای استان اردبیل با مبلغ محکومیت بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال آزاد شده اند که به تفکیک نوع محکومیت ، مالی  ۵۶تن ،مهریه ۱۵، و دیه ی ناشی از حوادث کارگاهی و تصادفات رانندگی ۶تن می باشد.

محبوبی آمار زندانیان جرایم غیر عمد و مالی در زندانهای استان اردبیل بیش از ۷۵۰تن اعلام کرد و افزود : زندانیان جرایم غیر عمد ومالی درزندانهای استان اردبیل ۷۵۰تن می باشند که از این تعداد  ۴۳۷تن واجد شرایط کمک ستاددیه ی استان و کشور می باشند که برای آزادسازی این زندانیان مالی غیرعمد نیاز به مساعدت و مشارکت بیش از پیش خیرین استان داریم.

مدیر نمایندگی ستاددیه ی استان از اجرای طرح یک مسجد آزادسازی یک زندانی خبرداد و گفت : با همکاری اداره ی کل اوقاف استان اردبیل ونمایندگی ستاددیه ی استان امسال در ماه های محرم وصفر با استفاده از ظرفیت های مساجد استان این طرح جهت کمک به زندانیان جرایم غیر عمدو مالی اجراخواهد شد.

۲۰درصد محکومین در زندانهای استان اردبیل محکومین مالی هستند

یوسف خدادادی اظهار داشت : باوجود تلاشهای شبانه روزی در نمایندگی ستاددیه ی استان و افزایش میزان مساعدت‌های خیرین استانی و کشوری در کمک به محکومان جرایم غیرعمد ومالی آمار ورودی محکومین مالی به زندان‌های استان روند سعودی دارد .

نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل نبود کسب و کار مناسب  در استان وضعف اقتصادی  را عامل اصلی افزایش ۲۰درصدی محکومین مالی در زندانهای استان اعلام کرد.

خدادادی افزود : بااستفاده از ظرفیت های دادگستری درجهت تقسیط بدهی‌های محکومان مالی  و همچنین دعوت از شکات پرونده ها از طریق نمایندگی ستاددیه ی استان و اخذ گذشت از  آنها  وجذب کمک خیرین استان می تواند در کاهش محکومیت های مالی موثر باشد .

خدادادی تصریح کرد: محکومین جرایم غیر عمدو مالی  بزهکار نیستند بلکه از بدشانسی و بدی حادثه دچار مشکل شدند و حضور این افراد در زندان، برای خود فرد و خانواده آنها نیز آسیب‌های اجتماعی زیادی به دنبال دارد.

قانون حبس محکومان مالی غیرعمد در زندان نیازمند بازنگری است

فرماندار اردبیل در این جلسه اظهار داشت: خوشبختانه ستاد دیه استان اردبیل در سالهای گذشته فعالیت مناسبی در راستای کمک و آزادسازی زندانیان جرایم مالی غیرعمد در استان اردبیل داشته و این موضوع یک اقدام قابل تقدیر برای نجات فرد و خانواده وی از آسیب‌های اجتماعی است.

جواد زنجانی گفت: باید از ظرفیت‌های مردمی در برگزاری جشن‌ها و جشنواره‌ها در تمامی فصل‌های سال برای آزادی این افراد بهره‌مند شویم چرا که اگر مردم و خیران با این موضوع شناخت بیشتری پیدا کنند، قطعاَ شاهد افزایش کمک‌های مالی برای مساعدت به این افراد خواهیم بود.

زنجانی افزود: قانون حبس محکومان مالی غیرعمد در زندان نیازمند یک بازنگری اساسی است چرا که زندانی کردن این افراد، مشکلات زیادی  برای آزادکردن آنها به دنبال دارد.

گفتنی است در این جلسه حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل قول مساعد دادند تا در راستای نشرفرهنگ نوع دوستی و کمک به زندانیان جرایم غیر عمد بامشارکت شورای اسلامی شهر ،سازمانها ،ادارات و نهادهای حمایتی در بخش خصوصی جشن های گلریزان ویژه ی مددجویان جرایم غیر عمد ومالی در طول سال جاری برگزار نمایند .

 

 آزادی ۲۱زندانی جرایم غیر عمد ومالی در دهه ی کرامت

نامه الکترونیک Print PDF

به مناسبت فرارسیدن سال روز میلاد باسعادت امام رضا (ع) و دهه ی کرامت ۲۱تن از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی از زندانهای استان اردبیل آزاد شدند .

ادامه مطلب


برگزاری ۱۹جشن گلریزان در استان اردبیل

نامه الکترونیک Print PDF

سومین جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمدو مالیبه مناسب بزرگداشت هفته ی قوه قضاییه در زندان اردبیل برگزار شد

سومین جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمدو مالی با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد علی قاصدی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای ستاددیه ی استان  ، یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان، ناصرعتباتی دادستان اردبیل ، مرادفتحی  مدیر کل زندانها،جوادزنجانی فرماندار اردبيل و جمعي از مسوولان و خيرين استانی در سالن ملاقات اداره زندان مرکزی اردبیل برگزار شد.

ادامه مطلب


جشن گلریزان شهرستان هیر برگزار گردید

نامه الکترونیک Print PDF

همزمان بافرارسیدن عید سعید فطر جشن گلریزان شهرستان هیر در در محل ساختمان شهرداری هیر برگزار گردید

جشن گلریزان شهرستان هیر با حضور مرادفتحی مدیرکل زندانهای استان و دبیر نمایندگی ستاددیه ی استان ،کریم الله محبوبی مدیر نمایندگی ستاددیه ی استان ، شهبازی رئیس حوزه قضایی شهر هیر،دکتر اسد زاده شهردار هیر  و جمعی از خیرین در محل سالن جلسات شهرداری هیر برگزار گردید .


به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل ؛ مراد فتحی مدیر کل اداره ی زنداهای استان اردبیل  و دبیر نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل با بیان اینکه زندانیان جرایم غیر عمد ومالی مجرم نیستند گفت : مشکلات اقتصادی و نواسانات موجود در بازار موجب شده بسیاری از افراد در جامعه با مشکلات مالی مواجه شوند و قادربه باز پرداخت بدهی خود نباشند که در نهایت طبق ماده ۳قانون محکومیت مالی وارد زندان می شوند .

فتحی با اشاره به مشکلات و آسیبهای ناشی از زندانی شدن سرپرست خانواده  تاکید کرد : آسیب ها و مشکلاتی که در غیاب سرپرست، برای خانواده های زندانیان اتفاق می افتد، یکی از مهمترین مواردی است که در کمک به آزادی زندانیان غیرعمد همواره باید مدنظر قرار گیرد و کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ومالی  می تواند درکاهش آسیب های اجتماعی نقش بسیار موثری داشته باشد.

مدیر کل زندانهای استان افزود : در سال ۱۳۹۶تعداد ۱۴تن از زندانیان جرایم غیر عمد شهرستان هیر با مبلغ محکومیت ۲میلیاردو پانصد میلیون ریال توسط نمایندگی ستاددیه  ی استان آزاد و به کانون گرم خانواده هایشان بازگشتند .

فتحی  شرکت در جشن گلریزان و کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمدرا مصادیق بارز احسان و نیکوکاری دانست و از خیرین شهرستان هیر خواست تا با مساعدت های خود زمینه آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم نمایند .

گفتنی است در این مراسم مبلغ ۸۰ میلیون ریال توسط خیرین حاضر جهت آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد کمک شد.

 

 

Page 8 of 28