به روز رسانی در 08:43:26 AM GMT

اینجا هستید: آرشیو آخرين اخبار مشارکت بانوان در آزادی زندانیان غیرعمد معماری فرهنگی ماندگاری در استان است

مشارکت بانوان در آزادی زندانیان غیرعمد معماری فرهنگی ماندگاری در استان است

نامه الکترونیک Print PDF


یوسف خدادادی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و ناییب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل گفت: مشارکت بانوان در آزادی زندانیان نیازمند و غیرعمد مالی معماری فرهنگی ماندگار در استان است.


یوسف خدادادی در جلسه کارگروه بانوان استان که با هدف هماهنگی همایش بانوان خیر برگزار شد ، افزود: بانوان خیر استان در طول چهار سال گذشته با مشارکت در این امر انسان دوستانه الگویی برای بانوان در سایر نقاط کشور شده اند.

خدادادی بیان کرد: مشارکت در تامین مبالغ دیه های غیر عمد زندانیان باعث کاهش آسیب های اجتماعی برای خانواده های زندانیان می شود.

معاون رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: حضور عضوی از خانواده خصوصا مادر در زندان به دلایل مالی باعث بروز مشکلات زیادی در بین سایر اعضا می شود.

او اظهار کرد: بانوان اردبیلی در اقدامی خداپسندانه در راستای کاهش این آسیب ها عمل کرده اند و همه ساله نیز بر میزان کمک های آنان بر ای آزادی زندانیان افزوده می شود.

بانوان استان اردبیل پیشرو نیکوکاری در کشور هستند


مدیر کل بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: بانوان استان اردبیل پیشرو نیکوکاری در کشور بوده و در راستای آزادی زندانیان زن اقدامات زیادی را در طول چهار سال گذشته انجام داده اند.

فریبا محمدلو ، تصریح کرد: بانوان استان اردبیل از سال ۱۳۹۵تا کنون برای آزادی زندانیان غیر عمد زن که با موضوعات مالی در حبس بودند ، 600 میلیون تومان اهدا کرده اند.

وی بیان کرد: استان اردبیل در زمینه مشارکت بانوان خیر در خصوص آزادی زندانیان غیر عمد مالی در سطح کشور الگو بوده و در حال حاضر بیشتر استان های کشور این مسیر را ادامه می دهند.

محمدلو افزود: بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی ، فرهنگیان و مدیران می توانند نسبت به جذب خیران برای مشارکت دائمی و پرداخت ماهانه جزئی از درآمد خود به این امر اقدام کنند.

او ادامه داد : برخی خانواده ها به دلیل زندانی شدن سرپرست و یا مادر خانواده به دلایل مالی و غیرعمد ، با بسیاری از مشکلات مواجه می شوند که آزادی این قبیل افراد نقش مهمی در مصون سازی اعضای خانواده از مشکلات بعدی دارد.

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری اطلاع رسانی در راستای مشارکت سایر آحاد جامعه و قشر بانوان در اقدامات خیرخواهانه را از جمله نیازهای این حوزه دانست و بر مشارکت رسانه ها در این خصوص تاکید کرد.

گفتنی است چهارمین همایش بانوان خیر با هدف جمع آوری کمک برای آزادی زندانیان مالی و غیرعمد زن، هفته آینده در استان اردبیل برگزار می شود.