به روز رسانی در 07:00:13 AM GMT

اینجا هستید: آرشیو آخرين اخبار هجدهمین جشن گلریزان اردبیل با حضور گسترده آحاد مردم و خیرین در سالن ولایت حضرت عباس (ع) برگزار شد

هجدهمین جشن گلریزان اردبیل با حضور گسترده آحاد مردم و خیرین در سالن ولایت حضرت عباس (ع) برگزار شد

نامه الکترونیک Print PDF

هجدهمین جشن گلریزان نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل  در شرایط نامساعد جوی با استقبال خوب مردم اردبیل و خیرین در سالن ولایت سپاه حضرت عباس (ع) برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان؛ یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی اردبیل با بیان اینکه جای محکومان جرایم غیرعمد زندان نیست و باید همه بر مبنای تکلیف شرعی، دینی و اسلامی خود به آزادی این زندانیان کمک کنند، اظهار داشت: در سال‌های اخیر بسیاری از مردم اردبیل و خیرین هزینه افطاری، احسان در ماه محرم و همچنین هزینه‌های ختم اموات خود را به امر خداپسندانه ی  آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمدومالی اختصاص داده‌اند.

 

خدادادی گفت : ۲۸۴زندانی جرایم غیر عمد ومالی در سال گذشته با مبلغ محکومیت بالغ بر ۷۰۱میلیاردریال از زندان های استان آزاد شده اند .
او خاطرنشان کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان و در یک عمل خیر و نیک دور هم جمع شده ایم  تا بخشی از ۳۶۹ زندانی جرایم غیرعمد ومالی واجد شرایط دریافت کمک ستاددیه را از حبس آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان باز گردانیم .
خدادادی افزود : با توجه به ورودی زندانیان کمک‌های مردمی نیز باید به این ستاد مداوم و مستمر باشد تا ما هر سال بتوانیم تعدادی از زندانیان جرایم غیر عمد  را آزاد کنیم.


آزادسازی  یک زندانی تنها آزادی یک فرد نیست بلکه کمک به سلامت و استحکام پیوند یک خانواده است؛

ناصرعتباتی رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر از حضور فعالانه خیرین و حمایت آنها از فعالیت های خیر خواهانه ستاد دیه استان ، اقدامات این ستاد را شایان توجه برشمرد و افزود : با زندانی شدن افراد متاسفانه خانواده های ایشان دچار مشکل و تزلزل می شوند .
عتباتی با فردی خواندن مجازات در حقوق اظهار داشت : با اینکه در قوانین حقوقی مجازات فردی است اما بواسطه زندانی شدن سرپرست خانواده متاسفانه نظام خانواده آن فرد متزلزل شده و دچار مشکلات عدیده می شوند .
رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه استان گفت : آزادسازی یک زندانی از حبس  تنها آزادی یک فرد نیست بلکه کمک به سلامت جامعه  و استحکام پیوند یک خانواده است .
او با اشاره به تلاش سیستم قضایی برای کمک به زندانیان جرایم مالی برای رهایی از زندان از طریق قبول تقسیط و اعسار افزود : رویه ما در دستگاه قضایی استان کمک به زندانیان جرایم مالی است . اما حقوق شکات نیز باید در نظر گرفته شود . ستاد دیه ظرفیتی است مردمی که ضمن اعاده دین مدیونین برای هر دو طرف دعوای حقوقی سبب خیر می گردد .


حلاوت و شیرینی آزادی زندانی مالی و حضور در کنار خانواده اش را با هیچ لذتی نمیتوان قیاس نمود؛

یساقی نایب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور با اشاره به استقبال گسترده خیرین استان اردبیل علی رغم وجود شرایط نامساعد جوی از آنها تقدیر نمود و هجدهمین جشن گلریزان مرکز استان اردبیل را جشنی بشاش ،پررونق و با رویکرد کاملاً مردمی خواند و از مسوولان برگزاری این جشن قدردانی نمود .
وی با گریز به سیره ائمه هدی دردستگیری از مظلومان و درماندگان  این منش را را نعمتی الهی خواند و گفت : حلاوت و شیرینی آزادی زندانی مالی و حضور در کنار خانواده اش را با هیچ لذتی نمیتوان قیاس نمود . زیرا این حرکت ، حرکتی خدایی و لذتی آسمانی است .

یساقی افزود : تواضع و فروتنی ومردم داری  کارکنان ستاددیه باعث شده سیل عظیم خیرین برای کمک به زندانیان جرایم غیر عمد ومالی پیش قدم باشند .
در این مراسم یعقوب عباسی از خیرین ستاد دیه استان اردبیل مقصر اصلی زندانی شدن این افراد را قصور دولت و مسوولان در فراهم نکردن بسترهای اشتغال بیان کرد و گفت: نبود فرصت اشتغال در این استان بخشی از جوانان را بزهکار، بخش دیگر را افسرده و عده‌ای را نیز مجبور به ترک وطن کرده است.


در این جشن عباسی یکی از خیرین با سابقه استان با قرار گرفتن در پشت تریبون از فعالان و کارآفرینان استان و مسوولان خواست تا با حمایت از تولید زمینه های کاهش جرایم را فراهم سازند . وی همچنین از خیرین خواست تا با همت عالی خویش تلاش نمایند تا امسال تعداد بیشتری از زندانیان جشن عید فطر را در کنار خانواده هایشان باشند .

گفتنی است در مراسم مردم ولایت مدار و خیر استان مبلغ ۵میلیاردو ۶۴۳میلیون ریال برای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی کمک کردند.
در بخش پایانی این مراسم از هجده نفر از خیرین استان با اهدای لوح تکریم و یک جلد نهج البلاغه تجلیل به عمل آمد.


تصاویر جشن گلریزان اردبیل :