به روز رسانی در 08:52:07 AM GMT

اینجا هستید: آرشیو آخرين اخبار آزادی ۸۷تن از زندانیان جرایم غیر عمدو مالی در ماه های محرم وصفر از زندان های استان اردبیل

آزادی ۸۷تن از زندانیان جرایم غیر عمدو مالی در ماه های محرم وصفر از زندان های استان اردبیل

نامه الکترونیک Print PDF

ششمین مرحله ی جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی به مناسبت هفته ی ولایت و بسیج  با حضور سردار جانباز حاج ناصر دستاری و محمد علی قاصدی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل ،یوسف خدادادی معاون پیشگیری از وقوع جرم و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان ،مراد فتحی مدیر کل اداره ی زندانهای استان اردبیل ،و جمعی از مسؤولین و خیرین استان  امروز ظهر در محل سالن ملاقات زندان مرکزی استان اردبیل برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل ؛ امسال در ماه های  محرم و صفر ، خیرین اردبیلی  ۸۷تن  از زندانیان جرایم غیرعمد ومالی را که ناخواسته براثر وقوع یک اتفاق همچون حوادث رانندگی ،کارگاهی و یا رکود اقتصادی  دچار مشکل شده و به زندان افتاده اند  را از زندانهای استان آزاد کردند تا راه گذشت و آزادگی سرور و سالار شهیدان را ادامه دهند.

یوسف خدادادی معاون پیشگیری از وقوع جرم و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان با تاکید براهمیت کمک به همنوع خود گفت : یکی از نقاط قوّت اخلاق اسلامی توجه به انسان‌ها و خدمت‌رسانی به مردم است که در جلوه‌های مختلف به وجود می‌آید و یکی از راه‌های آن خدمت به خلق و اهتمام به این امر می‌باشد.

وی فرهنگ سازی برای مشارکت مردم در امور آزادسازی زندانیان غیر عمدی را ضروری خواند و افزود: مردم ما در امور خیر همیشه حضوری پررنگ داشته و تلاش کرده‌اند از قافله ی  امور خیرخواهانه جانمانند اما به علت ناشناخته بودن عملکرد این ستاد برخی از خیرین با عملکرد ستاد دیه ی استان  کمتر آشنایی داشته ودر این زمینه ورود نمی‌کنند.

خدادادی اظهار داشت  : با استفاده از ظرفیت های مناسب ماه های محرم و صفر تعداد ۸۷تن از زندانیان جرایم غیر عمد ومالی از زندان های استان با مبلغ محکومیت ۲۴۲میلیاردو ۸۳۵میلیون ریال آزاد شدند که به تفکیک محکومیت  ۵۶فقره مالی ،۲۷فقره مهریه و ۴فقره  دیه  ناشی از حوادث رانندگی و کارگاهی بود.

نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان تعداد زندانیان نسوان آزاد شده در ماه های محرم و صفر را ۳ تن اعلام کرد و گفت : مبلغ محکومیت این زندانیان ۸۳۰میلیون ریال بود که با پرداخت خیرین استان از زندان آزاد شدند.

وی افزود : شکات پرونده ها با گذشت ۱۷۸میلیاردو ۳۴۳میلیون ریال  از حق قانونی خود یکی از مهمترین خیرین نمایندگی ستاددیه ی استان هستند .

خدادادی  با اشاره به تلاش مسؤولان قضایی در جرم‌زدای با مفهوم «اعسار» گفت: با همکاری هرچه بیشتر قضات دادگستری های  استان با زندانیان جرایم غیر عمد ومالی و استفاده آنها از حکم اعسار به تقسیط دادگستری زمینه آزادسازی این زندانیان بیش تر از پیش فراهم شده است .

خدادادی یادآورشد : ستاد دیه به عنوان یکی از بازوان حمایتی دستگاه قضا نسبت به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است .

گفتنی است دراین جشن زمینه آزادی ۵ تن از زندانیان جرایم غیر عمد ومالی با مبلغ ۲۷۰میلیون ریال توسط خیرین استان فراهم گردید.