به روز رسانی در 07:36:59 PM GMT

اینجا هستید: آرشیو آخرين اخبار فرهنگ شدن اهدای هزینه های مراسم ترحیم در استان اردبیل

فرهنگ شدن اهدای هزینه های مراسم ترحیم در استان اردبیل

نامه الکترونیک Print PDF

خانواده یک متوفی اردبیلی  با اهدای بخشی از هزینه مراسم ترحیم برادرمرحومشان  به ستاد دیه ی استان اردبیل ، زمینه آزادی یک زندانی جرایم غیر عمد ومالی را فراهم کردند

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل ؛ در سال‌های اخیر یک آیین بسیار خوبی در استان اردبیل رواج یافته است که بسیاری از خانواده ها  با اختصاص تمام یا بخشی از مراسم هفتم، چهلم و یا سالگرد درگذشت عزیزانشان به ستاددیه ی استان اردبیل موجبات بازگشت سرپرستان خانواده‌های چشم ‌انتظاری را فراهم می‌کنند که نان‌آور خانه بوده اند و نا خواسته به خاطر نبود ثبات اقتصادی در بازار ،حوادث کارگاهای ویا حوادث رانندگی بدهکارو روانه ی زندان شده اند.

آقای رزاق زاده خیر اردبیلی در گفت و گوبا مدیر نمایندگی استان اردبیل  هدف از این کار خداپسندانه را کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمدبرای بازگشت به آغوش جامعه وکانون گرم خانواده هایشان عنوان کرد.

اوافزود: امیدوارم که سایر خیرین این استان نیز هزینه های  احسان درگذشتگان  خود را در این راه خرج کرده و زمینه آزادی سایر بدهکاران جرایم غیرعمد ومالی  را فراهم کنند.

کریم الله  محبوبی مدیرنمایندگی  ستاد دیه ی استان اردبیل گفت: همه ساله شمار زیادی از خانواده ها قسمتی یا تمام هزینه مراسم ترحیم درگذشت عزیزان خود را صرف آزادی زندانیان می کنند.

محبوبی  ابراز داشت : تداوم این امر خیرخواهانه در استان  وتبدیل آن به یک فرهنگ عمومی بی شک زمینه ی آزادی  هرچه بیشترزندانیان جرایم غیر عمد ومالی  را اززندان های استان به همراه خواهد داشت .

محبوبی افزود : انفاق از جمله معامله هایی است که انسان با خداوند انجام می دهد و هیچگاه در آن متضرر نمی شود.